695131180 biuro@indastra.pl

Jak działają urządzenia TIGBrush?

Co to są urządzenia TigBrush? Na czym polega ich działanie?

TiGBrush to urządzenia firmy Ensitech, które wykorzystując przepływ prądu, temperaturę i odpowiedni płyn chemiczny(proces elektrochemiczny) umożliwiają przygotowanie stali nierdzewnej/kwasoodpornej poprzez:

1. Wyczyszczenie zabrudzeń termicznych powstałych po spawaniu (czyszczenie spoin spawalniczych)

2. Wyczyszczenie i wypolerowanie powierzchni ze stali nierdzewnych/kwasoodpornych

3. Pasywację stali – każde czyszczenie wykonuje jednocześnie pasywację stali – dzięki czemu jest ona zabezpieczona i bardziej odporna na czynniki zewnętrznę

4. Znakowanie i grawerowanie – dodatkowa funkcja urządzenia umożliwiająca znakowanie (trwały znak – graficzny lub tekstowy) bądź wygrawerowanie dowolnego elementu /znaku na głębokość do 0,5mm

Wszystkie powyższe funkcje są realizowane za pomocą jednego urządzenia, który dostępny jest w 3 wersjach:

– TIG Brush TBE-440
– TIG Brush TBE-550
– TIG Brush TBE-700

Modele te różnią się głównie mocą – co przekłada się na szybkość działania.

Są to jedne z najszybszych urządzeń na świecie, charakteryzujące się najwyższą jakością, łatwości obsługi, najszybszym działaniem i najlepszym efektem czyszczenia i pasywacji. Charakteryzują się również długim okresem bezawaryjnej pracy.

Zalety zastosowania urządzeń TIG Brush to m.in. oszczędność czasu poprzez przyśpieszenie procesu czyszczenia stali nierdzewnych i zabrudzeń termicznych na spoinach, pasywacja i zabezpieczanie powierzchni stali, kompaktowe urządzenie umożliwiające pracę w „terenie”.

Odpowiednie płyny stosowane z urządzeniami TIG Brush zapewniają pasywację zgodnie z międzynarodowymi standardami i normami.

Odpowiednie płyny stosowane z urządzeniami TigBrush są bezpieczne dla środowiska,ludzi i urządzeń (dostępne są płyny bezpieczne, płyny biodegradalne np. dla branż spożywczych/farmaceutycznych, płyny o PH neutralnym, płyny do trudnych i ciężkich zastosowań itd).

Zamknij Menu
×
×

Koszyk